قوانین و مقررات سرویس دهی در آرا کلاود

کلیه کاربران و نمایندگان آرا کلاود موظف به رعایت قوانین و شرایط سرویس دهی

آرا کلاود می باشند.استفاده از هر یک از سرویس ها،به منزله پذیرش کلیه قوانین بوده

ودر صورت نقض آنها آرا کلاود حق برخوردبا کاربر متخلف را خواهد داشت.

فصل اول؛ ثبت نام، فعال سازی و تحویل سرویس

۱-۱ کاربر موظف است برای ثبت نام در سایت ، اطلاعات درخواستی را به صورت دقیق و معتبر با حروف فارسی وارد نمایند. در صورتی که به هر دلیل اطلاعات ناقص یا غیر واقعی باشد کلیه سرویس های کاربر در حالت تعلیق قرار گرفته و هزینه سرویس ها قابل برگشت نمی باشد. تنها با ارائه اطلاعات صحیح و معتبر، سرویس های کاربر از حالت تعلیق خارج و فعال می گردد.
۲-۱ هرگونه تغییر اطلاعات کاربر در سیستم مانند تغییر ایمیل ، نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل ، آدرس و کد پستی و... صرفا با ارائه اسناد معتبر از طرف کاربر قابل انجام خواهد بود.
۳-۱ هویت دیجیتال کاربر از طریق آدرس پست الکترونیک و شماره تلفن همراه او بررسی میشود. در صورتی که دسترسی کاربر به سیستم (به دلیل بروز هرگونه مشکل یا سهل انگاری در اطلاع رسانی به موقع و بروز رسانی مشخصات ذکر شده) قطع گردد آرا کلاود به درخواست های کاربر رسیدگی نخواهد نمود.
۴-۱ در صورت عدم فعال سازی سرویس (اعم از هاست میزبانی، سرورمجازی، دامنه و ...) در مدت زمان تعیین شده ، کاربر موظف است با ارسال تیکت به واحد فروش ، تاخیر در تحویل سرویس را گزارش دهد

فصل دوم؛ ضوابط خاص دامنه

۱-۲ ثبت و فعال سازی دامنه ها در سیستم آرا کلاود از مرحله سفارش تا آماده سازی و ثبت، کاملا آنلاین بوده و مستلزم رعایت نکات عنوان شده در بخش ثبت نام میباشد. عدم رعایت این نکات منجر به عدم تایید دامنه گردیده و آرا کلاود مسولیتی در قبال عواقب بروز این مشکل نخواهد داشت.
۲-۲ دامنه ثبت شده به هیچ عنوان امکان تغییر نام یا تغییر در پسوند را ندارد. لذا کاربر هنگام ثبت دامنه باید از صحت ارسال سفارش خود اطمینان حاصل نماید. 
۳-۲ کلیه دامنه ها به همراه کنترل پنل مدیریتی ثبت و تحویل داده میشوند. کاربر آزاد است در هر زمان دامنه خود را بدون نیاز به مجوز از آرا کلاود به هر مقصدی که مایل است منتقل نماید. 
۴-۲ فعال سازی دامنه های .ir مستلزم دارا بودن شناسه رسمی تایید شده در وب سایت آی آر نیک به نشانی www.nic.ir میباشد. 
۵-۲ در صورتی که نام دامنه ثبت شده یا فعالیت دامنه منجر به نقض قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و بین المللی شود، آرا کلاود حق انسداد دامنه تا زمان رسیدگی به مشکل ایحاد شده را خواهد داشت.
۶-۲ آرا کلاود صرفا واسطه ثبت ، تمدید و انتقال دامین های کاربر در شرکت های خارجی و داخلی است و هرگونه عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل ، مسئولیتی را متوجه شرکت نخواهد نمود. 
۷-۲ رعایت قوانین ملی و بین المللی پسوند های دامنه بر عهده کاربر بوده و آرا کلاود مسولیتی در قبال نقض قوانین (هر پسوندی) نخواهد داشت. 
۸-۲ اگر کاربر در حین سفارش دامنه ای باشد و ثبت کنندگان بین المللی یا ثبت کننده دامنه ملی ، آن دامنه را به هر دلیلی ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت ، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود و یا مراحل انتقال دامنه به پنل آرا کلاود به هر دلیل کامل نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزینه سفارش آن دامنه به عنوان اعتبار به حساب کاربر در سیستم کاربری و یا پنل ثبت دامنه نمایندگان بوده و هیچ گونه مسئولیت دیگری متوجه شرکت نخواهد بود. 
۹-۲ کاربر موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیق لازم را به عمل آورده وآرا کلاود در صورت ادعای حق از طرف شخص ثالث مورد تائید آرا کلاود و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی ، دامنه مورد نظر را مسدود و به حکم مراجع قضایی و یا قوانین بین المللی برای تعیین تکلیف دامنه عمل خواهد نمود. 
۱۰-۲ مسولیت فاش شدن رمز عبور کنترل پنل دامنه و مشکلات ناشی از آن از جمله انتقال غیر قانونی دامنه، تغییر مالکیت دامنه و ... بر عهده کاربر میباشد.

فصل سوم؛ ضوابط اجاره سرور مجازی

۱-۳ سرور های مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (self managed) به کاربر تحویل داده میشوند و مدیریت سرور ها به عهده کاربر می باشد لازم به ذکر است آنلاین سرور در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم افزاری خواهد کرد.
۲-۳ کلیه سرورهای مجازی پس از تایید پرداخت مشتری حداکثر طی ۳ روز کاری تحویل مشتری می شود و نصب و پیکربندی اولیه سرورها (سرورهایی که شامل این خدمات می گردد) حداکثر تا ۲ روز کاری بصورت رایگان توسط آرا کلاود برای کاربران انجام خواهد شد.
۳-۳ به جهت اینکه سرورهای مجازی منابع سرور را به صورت انحصاری به خود اختصاص می دهند ، مشتری حداکثر ۴۸ ساعت قبل از ‏سر رسید وظیفه دارد برای تمدید یا لغو کردن سرویس خود اقدام ‏نماید و در غیر این صورت آرا کلاود سرویس مشترک را لغو شده قلمداد خواهد کرد.
۴-۳ آرا کلاود وظیفه پشتیبانی فنی سرورهای مجازی را دارد و کاربران می‌توانند از طرقی که در پشتیبانی و یا تماس با ما درج شده، با کارشناسان فنی آرا کلاود تماس گرفته و مشکلات خود را بیان کنند.

فصل چهارم؛ ضوابط اجاره سرور اختصاصی

۱-۴ زمان تحویل سرور های اختصاصی حداکثر ۷ روز است. در صورتی که کاربر نیاز به سرور اختصاصی با شرایط فوری داشته باشد، لازم است درخواست خود را قبل از سفارش به واحد فروش اطلاع دهد.
۲-۴ آرا کلاود مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی سرور اختصاصی به کاربر نداشته و کاربر موظف به استفاده از ارتباط ریموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد. 
۳-۴ آرا کلاود تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور از راه دور گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد کاربر باشد هزینه پشتیبانی از کاربر اخذ خواهد شد. 
۴-۴ در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود کاربر موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی بوده و آرا کلاود پس از اطلاع، موظف به تعویض سخت افزار معیوب به صورت رایگان می باشد. 
۵-۴ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷۲ ساعت قبل از زمان سر رسید، سرور کاربر از طرف آرا کلاود لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت. البته سرور تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند. 

فصل پنجم؛ ضوابط خاص خدمات تامین لایسنس

۱-۵ آرا کلاود مسئولیتی در قبال تامین لایسنس کاربران نداشته و صرفا این کار در جهت افزایش رضایت مشتریان انجام می‌دهد. لذا در شرایطی که شرکت قادر به تامین لایسنس نباشد، مسئولیتی متوجه آرا کلاود نخواهد شد.
۲-۵ آرا کلاود مسئولیتی در قبال پشتیبانی فنی از جمله نصب نرم افزار ها به کاربر نداشته، مگر آنکه خلاف آن اعلام شده باشد.
۳-۵ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷۲ ساعت قبل از زمان سر رسید، لایسنس کاربر از طرف آرا کلاود لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص تمدید لایسنس کاربر نخواهد داشت. البته لایسنس تا پایان مدت قرار داد فعال خواهد ماند.

فصل ششم؛ قوانین پشتیبانی و ارسال تیکت

۱-۶ کاربر موظف است درخواست های پشتیبانی خود را به زبان و فونت فارسی در ناحیه کاربری ارسال نموده و از تماس با تلفن های واحد فروش ، فرم های تماس با ما و... برای پیگیری درخواست های پشتیبانی خودداری نمایند.
۲-۶ تنها روش ارایه پشتیبانی به کاربر، ارسال تیکت و ایمیل بوده و امکان مراجعه حضوری، ارتباط از طریق پیام رسان ها، تماس تلفنی، ارسال فکس و ... برای مطرح کردن مشکلات امکان پذیر نمیباشد. 
۳-۶ مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی و برای خدمات خاص ارایه خواهد شد. آرا کلاود بسته به سروس ارایه شده به کاربر، این گزینه را در اختیار کاربر قرار خواهد داد. 
۴-۶ پشتیبانی از سرویس ها و خدمات تنها به مالک اصلی سرویس (صاحب آدرس ایمیل یا شماره تلفن همراه) پس از تایید اطلاعات ثبت شده در سیستم کاربری، تعلق خواهد گرفت. 
۵-۶ پشتیبانی فقط شامل سرویس ها و خدمات ارایه شده توسط آرا کلاود بوده و هیچ گونه تعهدی بابت پشتیبانی مشکلات سیستم های مدیریت محتوا (cms) و مشکلات موجود در سایت یا سرور کاربر، که ارتباطی با سرویس های آرا کلاود ندارد، ندارد مگر آنکه آن را به جهت افزایش رضایت کاربران انجام دهد. 
۶-۶ ارائه هرگونه خدمات و پشتیبانی خارج از حیطه وظایف پشتیبانی آرا کلاود مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. 
۷-۶ کاربر موظف است قبل از ارسال تیکت، بخش سوالات متداول و لخش آموزش را مطالعه و در صورت عدم یافتن راه حل مناسب برای رفع مشکل خود، تیکت (درخواست پشتیبانی) مورد نظر را ارسال نماید. 
۸-۶ کاربر موظف است در هنگام ارسال تیکت ، اطلاعات درخواستی مرتبط به هر واحد را به صورت دقیق و صحیح تکمیل نماید. در صورتی که اطلاعات به صورت ناقص یا اشتباه ارسال شود، آرا کلاود میتواند تیکت را بسته و از پاسخ به آن خودداری نماید. 
۹-۶ کاربر موظف است اهمیت تیکت های ارسالی را با توجه به اهمیت واقعی تیکت انتخاب نماید. 
۱۰-۶ کاربر موظف به باز کردن یک تیکت جدید برای هر درخواست پشتیبانی بوده و لازم است از باز کردن تیکت های قدیمی و بسته شده خودداری نماید. 
۱۱-۶ کاربر مجاز به بازکردن چند تیکت متفاوت برای یک درخواست مشابه نمیباشد. 
۱۲-۶ میانگین زمان پاسخ گویی به تیکت ها در ساعات اداری ۴ ساعت و در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل ۸ ساعت می باشد. 
۱۳-۶ در زمان هایی مانند مناسبت های خاص و یا ارتقا و بروز رسانی سیستم و ... که سیستم کاربر در دسترس نباشد روش های جایگزین برای دریافت پشتیبانی خدمت کاربر اعلام خواهد شد. 

فصل هفتم؛ پرداخت هزینه سرویس

۱-۷ کلیه فاکتورها، دو هفته (۱۴ روز ) قبل از سر رسید سرویس توسط سیستم کاربری به صورت خودکار صادر و یک نسخه از آن از طریق ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد.
۲-۷ در صورت عدم پرداخت هزینه سرویس تا سر رسید صورت حساب ،سرویس کاربر به صورت خودکار توسط سیستم کاربری به حالت تعلیق در خواهد آمد. 
۳-۷ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷ روز بعد از زمان سر رسید، کلیه سرویس های کاربر از طرف آرا کلاود لغو شده قلمداد گردیده و این شرکت هیچ تعهدی در خصوص نگهداری اطلاعات و بک آپ کاربر نخواهد داشت. 
۴-۷ در صورت عدم پرداخت صورت حساب تا ۷ روز پس از زمان سر رسید ۱۰ درصد هزینه سرویس به عنوان جریمه در صورت حساب کاربر منظور گردیده و فعال سازی مجدد سرویس منوط به پرداخت صورت حساب خواهد بود. 
۵-۷ در صورت پرداخت دیرتر از موعد صورت حساب توسط کاربر ، هیچ تغییری در تاریخ سر رسید بعدی سرویس از طرف شرکت اعمال نخواهد شد. 

فصل هشتم؛ شرایط و قوانین فروش و مالی

۱-۸ کاربر موظف است قبل از خرید هرگونه سرویس، نسبت به انطابق خواسته ها و نیازهای خود با سرویس ارائه شده توسط آرا کلاود اطمینان حاصل نماید. در صورتی که سرویس ارائه شده با انتظارات کاربر مطابقت نداشته باشد هیچ هزینه ای قابل عودت نخواهد بود مگر در سرورهای مجازی که شامل ۷ روز تضمین بازگشت وجه هستند.
۲-۸ هزینه کلیه سرویس ها مرتبط به قیمت دلار (مانند لایسنس ها، دامنه های بین المللی ، سرورهای خارج از کشور و...) ، به نرخ روز دلار محاسبه گردیده و صورت حساب کاربران با توجه به این نرخ بروز رسانی خواهد شد. 
۳-۸ قیمت های مندرج در سایت تا پایان مدت زمان قرارداد هر کاربر معتبر بوده و در صورت هر گونه تغییر در قیمت ها، قرارداد کاربر با نرخ جدید قابل تمدید خواهد بود. 
۴-۸ قیمتی که در هنگام سفارش کاربر در فاکتور منظور گردیده است، تا پایان مدت قرارداد معتبر می باشد. 
۵-۸ تراکنش های انجام شده در صورتی که به هر دلیل ناموفق باشند حداکثر تا ۷۲ ساعت توسط بانک به کارت کاربر بازگشت داده خواهد شد. 

فصل نهم؛ قوانین بازگشت وجه

۱-۹ سرورهای مجازی دارای ۷ روز زمان تست هستند که در صورت ناراضی بودن کاربر وجه مسترد شده به طور کامل برگشت داده خواهد شد .
۲-۹ کاربرانی که بعد از سپری شدن ۷ روز زمان تست سرورهای مجازی درخواست بازپرداخت وجه می نمایند باید دلیلی قانع کننده و یا مدرکی مستند ارائه نمایند . 
۳-۹ کاربر نباید قبل از درخواست باز پرداخت وجه بیش از ۲۵ درصد از فضا ، پهنای باند یا سایر امکانات سرویس خریداری شده را استفاده کرده باشد . 
۴-۹ کاربر در طی این ۷ روز نباید قوانین سرویس دهی را نقض نماید در غیر این صورت هیچ وجهی قابل استرداد نخواهد بود . 
۵-۹ هزینه هایی مثل ثبت دامنه یا کانفیگ‌های مربوط به سرور(در صورتی که در هنگام خرید هزینه‌ای بابتشان دریافت شود) که قابل برگشت نباشند از مبلغ سرویس کسر خواهند شد . 
۶-۹ کاربر موظف است قبل از ارسال درخواست عودت وجه ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از روی سرورهای مجازی آرا کلاود منتقل نماید. آرا کلاود پس از لغو سرویس و برگشت هزینه هیچ تعهدی نسبت به نگهداری فایل ها و اطلاعات کاربر نخواهد داشت. 
۷-۹ سرورهای اختصاصی به هیچ وجه قابل بازپرداخت نمیباشند مگر اینکه قبل از خرید توافقی در این موضوع بین کاربر و آرا کلاود انجام شود. 

فصل دهم؛ نسخه پشتیبان یا بکاپ

۱-۱۰ به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود کاربران بوده و همه کاربران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و آرا کلاود در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
۲-۱۰ مسئولیت بکاپ گرفتن در سرورهای اختصاصی و مجازی صرفا به عهده خود کاربر می باشد و آرا کلاود در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد. 
۳-۱۰ آرا کلاود هیچگونه مسئولیتی در مورد تهیه نسخه پشتیبان ندارد ولی در صورتی که مقدور باشد، با درخواست کاربر با دریافت هزینه‌ای متناسب با معیارهایی مانند میزان حافظه مصرفی، اقدام به تهیه بکاپ از سرور کاربر می‌کند. 
۴-۱۰ به دلیل حساسیت بالای قطعات کامپیوتری و امکان خرابی آن‌ها توسط عوامل محیطی مانند گرما، نوسانات برق، خطای سخت افزاری و نرم افزاری و... همیشه امکان خرابی سرور کاربر و قطع شدن موقت یا دائمی آن وجود دارد. در چنین شرایطی آرا کلاود سعی در تعمیر سرور کاربر و یا ارائه سرویس دیگر به او برخواهد آمد اما هیچ مسئولیتی در قبال اطلاعات از دست رفته کاربر نخواهد داشت. 

فصل یازدهم؛ عدم استفاده غیر قانونی و خلاف شرع و نحوه برخورد

۱-۱۱ کاربر موافقت می نماید که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین الملل انجام ندهد.
۲-۱۱ چنانچه آرا کلاود به علت استفاده غیرقانونی کاربر از خدمات و محصولات و یا به دلیل ارسال هرزنامه(spam) و یا موارد غیر اخلاقی؛ اطلاعات کاربر را حذف و یا اقدامات اصلاحی انجام دهد، هیچگونه وجهی قابل استرداد به کاربر نخواهد بود. 
۳-۱۱ آرا کلاود حق آشکار ساختن هرگونه اطلاعات را برای اجرای قوانین، مقررات و بطور کلی روال قانونی و درخواست دستگاه های قضایی و دولتی، ضروری می داند و همچنین حق ویرایش، رد، ارسال یا حذف هرگونه موارد یا اطلاعات را به صورت کلی یا جزئی به صلاحدید آرا کلاود در هر زمان برای خود محفوظ می دارد. 
۴-۱۱ چنانچه خدمات یا محصولاتی توسط کاربر تهیه شده باشد آرا کلاود اجباری برای نظارت بر استفاده کاربر از خدمات و محصولات را ندارد. 
۵-۱۱ آرا کلاود این حق را برای خود محفوظ می دارد که استفاده از خدمات و محصولات را بررسی نموده و به اختیار خود آنرا لغو نماید. به عبارت دیگر آرا کلاود مجاز است دسترسی کاربر به خدمات و محصولات را در هر زمان و به هر دلیل بدون اطلاع قبلی قطع و یا مسدود نماید. 
۶-۱۱ چنانچه استفاده کاربر از محصولات و خدمات منجر به اقدام و یا تهدید قانونی علیه آرا کلاود ، مدیر و یا یکی از مدیران شود، آرا کلاود مجاز خواهد بود بدون در نظر گرفتن نتیجه این اقدامات، به ادامه سرویس دهی به کاربر خود خاتمه دهد. 
۷-۱۱ مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از آرا کلاود تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود. 
۸-‍۱۱ در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر آرا کلاود در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود. 
۹-۱۱ آرا کلاود برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید. 
۱۰-۱۱ سرورهای آرا کلاود می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد ولی محدود به موارد زیر نیست‌ :

 • - قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
 • - استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
 • - استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
 • - هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
 • - اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
 • - انتشار اکاذیب علیه دیگران
 • - کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
 • - سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
 • - فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 • - سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
 • - استفاده از سرویس های آرا کلاود برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل
 • - استفاده از اسکریپت‌ها، پلتفرم ها، برنامه‌ها یا هرگونه استفاده ای که جز مباحث Spidering ، Crawlering ، Mailing Scripts ، Mailing lists ، Hot-Linking ، Proxy ، Bit Torrent ، AutoSurf, PTC, PTS ,PPC sites ، IP Scanners ، Port Scanners ، Fraudulent Sites ، Brute force Programs/Scripts/Applications ، leeching حساب شوند.

 

فصل دوازدهم؛ موارد نهایی

۱-۱۲ آرا کلاود هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی شرکت تلاش خود را برای کاهش اثرات آن می نماید. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی کاربران از شرایط خدمات نخواهد شد. شایان ذکر است تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور حساب خواهند شد.
۲-۱۲ با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت، کاربر مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از کاربر وجود ندارد. 
۳-۱۲ کلیه اطلاعات کاربر و سرویس ها نزد آرا کلاود محفوظ بوده و ارائه هرگونه اطلاعات در این خصوص منوط به ارائه نامه از مراجع قضایی خواهد بود. 
۴-۱۲ کلیه کاربران سرویسهای آرا کلاود موظف به رعایت کامل این شرایط می باشند. این شرایط جامع و کامل نبوده و آرا کلاود حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان دارد. در صورت تغییر در این توافقنامه ؛ "تاریخ آخرین تغییرات" آن بروز خواهد شد و کاربر موظف است بصورت دوره ای این قوانین و شرایط را مطالعه نموده و از آن اطلاع یابد. عدم اطلاع کاربر از این قوانین رافع مسئولیت کاربر نخواهد بود. کاربر اعلام می دارد با تمامی تغییرات آینده این توافقنامه از ابتدا موافقت کرده است. 
۵-۱۲ مطالعه دقیق و کامل این توافق نامه و پذیرش کامل آن برای تمامی کاربران آرا کلاود الزامی می باشد. این توافق نامه در محلی قرار داده شده است که در هنگام سفارش و خرید و یا در هنگام عضویت در سایت وب رمز تمامی کاربران حتما باید تایید نمایند که این توافقنامه را به طور کامل مطالعه و با آن موافق می باشند و امکان خرید و یا سفارش هیچ یک از محصولات و خدمات آرا کلاود و یا عضویت در سایت آرا کلاود بدون تایید مطالعه و پذیرش تمامی بخش های این موافقت نامه وجود ندارد و هیچ گونه ادعایی مبنی بر عدم اگاهی از این موافق نامه پذیرفته نمی باشد.